اراده ادامه رژیم ندارم!

26 ساله هستم. 4 ماه هست عروسی کردم.از زمانی که یادم هست توی رژیم بودم. حدود 5 سال پیش هم 20 کیلو کم کردم. اما وزن الانم 98 کیلو شده و قدم 170 هست. خسته شدم ارادم ضعیف شده صبح با انرژی پا میشم برای رژیم ظهر با یه بشقاب پلو خرابش می کنم. یا دو روز رژیمم سه روز نه. اعتماد به نفسم رو از دست دادم. انواع رژیم کرمانی، سیبیتا، نوین و ... رو هم عضو هستم اما ادامه ندادم. کمکم کنید نیاز به حمایت دارم.
پاسخ

شما پیش از شروع هر رژیمی باید با کمک مشاور تغذیه به جنبه های روانی، استرسورهای محیطی و فیزیولوژیکی که شما را به خوردن سوق می دهد خودآگاهی بیابید. راه موفقیت شما نبرد با خود و نامهربانی با خودتان نیست. استرس و نا امیدی چیزیست که به علت عدم آگاهی صحیح و داشتن اهداف غیر واقع بینانه تشدید می شود. هر رژیم با هر نامی چنانچه با توجه به شرایط فردی شما تنظیم نشود برای شما موثر نیست. بدانید منظور از شرایط فردی فقط قد و وزن نیست. یک مشاوره و ارزیابی کامل پیش از تنظیم برنامه غذایی، مبتنی بر حداقل 30 دقیقه ارزیابی و گفتگوی چهره به چهره از زمان کودکی شما در اولین جلسه مشاوره و پیگیری منظم است تا بتوانید فرمان حرکت در مسیر سلامتی تان را توجه به شرایط فیزیولوژیک و حتی خانوادگی به دست بگیرید. روش های کنترل گرسنگی، روش تهیه غذا و تنظیم رژیمبه گونه ای که کمترین جدا شدن از برنامه خانواده را داشته برای شما توصیه می شود.

 بدانید گرسنگی کشیدن حذف دوره ای برنج و نان اصلا برای شما کارگشا نیست. بدانید هیچ دارو یا دم نوش یا مکمل معجزه آسایی تا زمانی که شما به خودآگاهی از شرایط خود نرسید راهگشا نخواهد بود. اگر رژیم  برای شما به معنی گرسنگی کشیدن، حذف  وعده غذایی، حذف برنج یا نان  و کربوهیدراتها و رژیم های تک خوری و کالری شماری است بدانید شما مفهموم رژیم غذایی صحیح را به درستی در نیافته اید و علت عدم موفقیت مستدام شما در نداشتن حمایت روانی از سوی متخصصین و عدم آگاهی علمی است.

لطفا کمی صبر کنید...