فکر می‌کنید انتشار عکس‌های عروسی در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک می تواند دردسرساز شود.نتایج یک مطالعه درباره انتشار عکس عروسی در فیسبوک را بخوانید.

با توجه به تحقیقات و نظرسنجی‌های جدیدی که توسط سایت MyMemory انجام شده، بیش از نیمی از عروس‌خانم‌ها ادعا کرده‌اند که اصلا دوست ندارند دوستان، آشنایان و اقوامشان عکس عروسی آنها را بدون اینکه بتوانند قبلا نگاهی به آن بیندازند و احیانا کمی ویرایشش کنند، روی شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک بگذارند.

انتشار عکس ممنوع

در این نظرسنجی از 1112 عروسی که از سال 2010 تا 2012 به خانه بخت رفته بودند سوال شده است که آیا از نگاه کردن به عکس‌های عروسی شان که دوستانشان از آنها منتشر کرده‌اند، راضی هستند؟ 67 درصد از این افراد جواب داده‌اند اصلا دلشان نمی‌خواهد این عکس‌ها را نگاه کنند و 78 درصد هم از اینکه عکسشان بدون کسب اجازه حتی از طرف صمیمی‌ترین دوستشان منتشر شده، ناراضیند.

انتشار عکس بدون اجازه، سم است

ربکا هاگلر از بنیان‌گذاران سایت MyMemory درباره نتایج این نظرسنجی می‌گوید: نگاه کردن به عکس های روز عروسی، یکی از مهم‌ترین ابزارهای به یادآوردن خاطرات این روز بزرگ است. ما در این مطالعه می‌خواستیم نظر عروس خانم‌ها را درباره خودشان بعد از اینکه هیجان روز عروسی به پایان رسیده و مدتی از این اتفاق مهم گذشته است، جویا شویم. جالب است بدانید که عروس‌ها معمولا درباره اینکه کدام عکسشان را با چه ژست و حالتی روی فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند، خیلی فکر می‌کنند و اغلب هم خوششان نمی‌آید که کس دیگری عکس آنها را بدون نظرخواهی منتشر کند، حتی اگر این فرد نزدیک‌ترین دوست یا قوم و خویششان باشد!

شما موافق انتشار عکس عروسی در شبکه‌های اجتماعی هستید؟