ماه عسل برای همه ی زوج های جوان رویایی ترین سفر زندگی است. سفری که شاید اولین سفر مشترک شما و همسرتان نباشد اما بی شک با همه سفرهایی که در زندگی رفته اید متفاوت است. اگر قصد دارید در عید به ماه عسل بروید حتما باید نکته های مهمی را در نظر داشته باشید و رعایت کنید تا این سفر همانند اسم اش شیرین مثل عسل باشد.

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

سفر داخلی یا خارجی؟

انتخاب مقصد مهم ترین مساله در سفر است. انتخاب داخلی یا خارجی بودن سفر بستگی به علاقه و بودجه شما دارد. اینکه دل تان میخواهد داخل کشور سفر کنید و جاذبه های گردشگری ایران را ببینید یا دوست دارید با فرهنگ یک کشور جدید آشنا شوید و بار سفر را محکم تر ببنید و به خارج از مرز ها بروید. وقتی به جواب این سوال رسیدید تقریبا نصف راه را رفته اید.

هفته اول نوروز یا هفته دوم؟

پیشنهاد ما به شما هفته دوم تعطیلات برای مسافرت است. در هفته اول به دلیل اینکه خیلی ها فقط پنج روز تعطیلی دارند قیمت بلیط ها و هتل ها و خدمات سر به فلک می کشد مخصوصا اگر مقصدتان داخلی و جزیره های جنوبی کشور باشد. برای سفر های خارجی هم همینطور است قیمت بلیط های هواپیما و خدمات تورها در هفته اول به طرز باور نکردنی ای بالا می رود. پس سعی کنید هفته اول را در کنار خانواده و دوستان به دید و بازدید بپردازید و برای هفته دوم برنامه ریزی کنید.

محل اقامت برای ماه عسل در نوروز

در سفر داخلی اگر با ماشین شخصی سفر کنید سفر لذت بخش تری دارید چون مسیر بخش مهمی از سفر است و می توانید از مسیر لذت ببرید. اما اگر مقصدتان دور و جزیره ای است انتخاب مناسب برای شما هواپیما است. سعی کنید از روزهای سفر کم کنید اما حتما برای سفر ماه عسل به یک هتل بروید. حتی شده یک هتل متوسط. انتخاب منزل اقوام و دوستان برای اسکان در سفر ماه عسل انتخاب به شدت غلطی است. به همین خاطر حتی شده روزهای سفر را به سه روز کاهش بدهید اما یک اتاق دونفره در هتل بگیرید تا تمام دقیقه ها و روزهایتان را آنطور که دوست دارید برنامه ریزی کنید و بگذرانید.

هزینه های سفر ماه عسل را در نظر داشته باشید

از نظر هزینه سفرهای داخلی کم هزینه تر و در دسترس تر است و برای خیلی ها می تواند انتخاب اول باشد. اما اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید می توانید مقصد سفر را به بیرون از ایران تغییر بدهید. با توجه به سرد بودن هوا در این فصل حسابی دقت کنید که چه شهری را انتخاب می کنید و از همه مهم تر امنیت آن را چک کنید. نکته دیگر این است که فقط هزینه هتل و بلیط قطار را چک نکنید، درباره  هزینه های گردشگری در کشور مقصد و همینطور نوع گردشی که مورد علاقه تان است حسابی تحقیق کنید. ممکن است کشوری هزینه رفت و آمد و اقامت در آن کم باشد اما مکان های گردشگری در آن مورد پسند شما نباشد. مثلا شما علاقه مند به مکان های تاریخی هستید اما به دلیل ارزان بودن توری که به شما پیشنهاد می شود وارد کشوری می شوید که تفریحات آن با روحیه شما سازگار نیست. پس به خوبی از مکان ها،‌ هزینه ها و نکته های ریز و مهم کشور مقصد اطلاعات جمع کنید.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.

قوانین و مقررات کشور مورد نظرتان را بدانید

نکته دیگر این است که از ممنوعیت های کشور مقصد کاملا مطلع باشید. همین قرص های استامینوفن کدیین که در داروخانه های کشور ما بدون نسخه و راحت خریداری می کنید در کشورهایی مثل دوبی جرم محسوب می شود و می تواند برای شما دردسر ساز باشد. پس فراموش نکنید نکات امنیتی و بهداشتی کشور مقصد را در نظر بگیرید. داشتن یک آشنا در کشوری که میخواهید به آن سفر کنید می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند،‌ مخصوصا اگر این تجربه اولین تجربه سفر خارجی شما باشد می تواند خیال شما را راحت کند که کسی هست که در صورت بروز مشکل احتمالی به آن مراجعه کنید.

در ماه عسل حسابی خوش بگذرانید

هدف همه از سفر رفتن این است که آب و هوایی عوض کنند و خوش بگذرانند. پس سعی کنید قبل از سفر حسابی مراقب سلامت تان باشید تا مریض نشوید و با توجه به شرایط آب و هوایی کشور مقصد لباس مناسب همراه خود داشته باشید تا از هزینه های اضافی خرید لباس در آن جا معاف شوید. نکته مهم دیگر این است که سعی کنید بهانه های الکی را کنار بگذارید و فقط به این فکر کنید که میخواهید چند روزی را در کنار عزیزترین فرد زندگی تان خوش بگذرانید. پس قبل از سفر تمام خواسته هایتان را یکی کنید و بعد به سفر بروید. مثلا حتما باید بدانید که هتل مجلل برای همسرتان اولویت است یا گردش کردن در شهر،‌ هوای خنک و کوهستانی دوست دارد یا گرم و ساحلی. وقتی این ها را قبل از سفر با هم چک کنید و سعی کنید در صورت داشتن اختلاف عقیده سفر را به دو قسمت تقسیم کنید که هم خواسته های شما در آن رعایت شود و هم خواسته های همسرتان تا به هر دوی شما خوش بگذرد. پس فراموش نکنید قبل از مقصد و تعداد روزهای سفر باید بدانید کجا را دوست دارید و برنامه ریزی دقیق برای گذراندن روزهای تان داشته باشید تا این سفر به بهترین سفر زندگی تان تبدیل شود.