جلسه اول آشنایی

جلسه اول آشنایی

به خواستگار مجازی جواب مثبت بدم یا نه؟

پرسش: دختری۲۲ساله هستم و شرایط مناسبی برای ازدواج دارم.خواستگار هم زیاد دارم. همه معتقدند شرایط فوق العاده ای دارم منتها پدر و مادر من با توجه به اینکه فرزند اول هستم حساسیت زیادی دارند و خیلی سختگیری میکنند ما خانواده مذهبی هستیم و مواردی مثل جایگاه اجتماعی اصالت و ثروت برای خانوادم خیلی اهمیت داره منتها از تمامی مواردی که پیش اومده که خیلی هم زیاد بودند یا شرایط کافی رو نداشتن یا بنا به دلایلی بهشون برخورده سختگیری ها یا هرچی دیگه بیخیال شدن. طی این مدت من با آقایی آشنا شدم که دوسال است علاقه زیادی به من داره ولی من از اول گفته بودم ک اصن ممکن نیست که خانوادم رضایت بدن وقتی خواستگارهای رسمی رو قبول نکردن محاله این مورد رو قبول کنن اوایل فک میکردم که شرایطم باعث شده عاشق شده باشن چون مجازی آشنا شدیم چند ماهی هست که خانواده ها در جریانن خانواده من به شدت مخالفت کردن و خانواده ایشون به شدت پیگیرن. از طرفی فکر میکنم پیگیریشون باعث شده من وابسته بشم و اینکه به ظاهر پسر پاک و محجوبی به نظر میرسن فقط یک بار در حد پنج دقیقه من از نزدیک دیدمشون فاصله شهر های ما خیلی زیاده و این علت اصلی مخالفت والدینم هست. من حضوری نمیتونم برم مشاوره و به کمکتون شدیدا احتیاج دارم. انقدر دیکته کردن که اگر کسی همسرشو خودش پیدا کنه ازدواجش به طلاق ختم میشه منم باورم شده ولی فکر میکنم پسری که عاشقم شده واقعا عاشقه ولی والدینم همش میگن حق تو بیشتر از ایناس و لیاقتت بیشتر از اینه و این که آبروی ما از بین میره چون خودت پیدا کردی. به نظر شما من صبر کنم تا مورد بهتری پیدا بشه یا چطور خانوادم رو راضی کنم؟

جلسه اول آشنایی

خانواده رو چه جوری برای ازدواج راضی کنم؟

پرسش:دختری ۲۲ ساله هستم که خواستگاری همسن خودم دارم. ما از ابتدا تمام جهات منطقی رو مورد بررسی قرار دادیم و خانواده ها در جریا ن همه چیز بودن و با هم ملاقات میکردند اما نه رسمی اما پدر من با دلایلی که از نظر من منطقی نیست با این ازدواج مخالف هستن ایشون بدون شناخت دقیق از خانواده و شخصیت خواستگار ملاکشون تنها موارد ظاهریه میگن ایشون موقع حرف زدن نوک زبونشون میگیره پس نمیشه و نباید ازدواج کنید مهمترین دلیلشون برای مخالفت اینه من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم اگر میشه لطفا راهنمایی کنید.

جلسه اول آشنایی

تفاوت سنی برای ازدواج اهمیت دارد؟

پرسش : دانشجوی دندانپزشکی هستم سال سوم و ۲۱ سالمه. این تابستون یکی از رزیدنت های بخش تخصصی دندان پزشکی رسمی از من خواستگاری کرد.من قبلا ایشون رو نمیشناختم در دانشگاه ولی ایشون ظاهرا حواسشون به من بود و دیده بودن من رو و یه مدتیه با اجازه خانواده ها در تماس هستیم و حرف میزنیم. از لحاظ علمی ایشون بالاتره چون به هر حال سنشون بیشتره و سطح فرهنگی و مذهبی و علمی خانوادمون یکسانه. طبق شناخت و پرس و جو یی که کردیم بسیار انسان با شخصیت و ادب و جایگاه اجتماعیش کاملا مشخصه و معلومه منتها مشکلی که هست تفاوت سنیمون ۱۴ ساله. من خودم طبق گفته اطرافیان و نظر خودش از لحاظ شخصیتی و تیپ بالاتر از سن خودم هستم. ولی از لحاظ قیافه کوچیکتر میزنم و ایشون مشخصه که سنشون بالاتره. یه مشکل دیگه که هست اینکه از ترم بعد ایشون جزو هیئت علمی دانشگاه ما میشن و استاد من هم ممکنه بشن و من نمیدونم چه فکری ممکنه تو دانشگاه راجع من بشه که همسرم استاده تو دانشگاه و ۱۴ سال از خودم بزرگتره و سوال اصلی اینکه آیا تفاوت سنی از لحاظ جنسی ممکنه مشکلاتی رو به وجود بیاره برامون؟ و اینکه ازدواج هایی بوده که با این تفاوت سنی تونستن موفق بشن؟در کل باید راجع به چه چیزی نگران باشم!؟ و متاسفانه یا خوشبختانه من همیشه تصمیم های زندگیمو خودم گرفتم و همیشه رو پای خودم بودم تو مشکلاتی که داشتم لذا خانوادم خیلی نظر نمیدن و کاملا تصمیم رو به عهده من گذاشتن.

جلسه اول آشنایی

بعد از 6 سال رابطه هنوز بلاتکلیفم

پرسش: 6سال هست که با یه نفر ارتباط دارم و از ماه اول آشناییمون ادامه ارتباطمون رو بر مبنای ازدواج گذاشتیم. من متولد بهمن 69 هستم و ایشون بهمن66. من دانشجوی ترم اول کاردانی بودم و ایشون دانشجوی کارشناسی و الان من کارشناسیم به اتمام رسیده و ایشون دانشجوی ارشد هستن. ما سال گذشته اقدام کردیم برای ازدواج بعد از 6 سال. پدر ایشون به این دلیل که ایشون سربازی نرفته و از لحاظ شغلی یکسال هست که یه شرکت تازه تاسیس رو راه انداختن مخالف ازدواج کردنشون هستن.خانواده ها با هم آشنا شدن واز رابطه ای که داشتیم بیخبر هستن به جز مادرم که این اواخر در جریان گذاشتمشون.بعد از آشنای پارسال توی دی ماه دیگه خانواده ها همدیگرو ندیدن تا یه روز خودش اومد با پدرم صحبت کرد و پدرم هم گفتن با خانواده بیا! و هنوز هم پدرش راضی نشده و میخواد بیاد با پدرم مجددا صحبت کنه. من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم. تو شرایط بدی قرار گرفتم.خانوادم، شخص مورد علاقم و اتفاقات اخیر و به تعویق افتادن این موضوع دلسردم کرده و هیچ ذوق و شوقی ندارم. میدونم پدرم مخالفت میکنه و اصرار بر این داره که ما به اندازه کافی صبر کردیم و دلیلی نداره به خاطر مخالفتهای بی پایه خانواده ها صبر کنیم.خودم هم از این طولانی شدن خسته شدم.

جلسه اول آشنایی

تفاوت سنی با دختر مورد علاقه ام زیاده!

پرسش: من پسری 31 ساله هستم که تازه کار پیدا کرده ام و قبل این قادر به تشکیل زندگی و ازدواج نبودم.حالا دختری پیدا شده که نصف سن من را دارد و خودش راضی هست ازدواج کند البته من ظاهرم به 26 یا 27 میخوره.به نظر شما من چکار باید بکنم جدا از همه مسائل سن ما قابل تامل هست، از نظر جثه هم نزدیک هم هستیم. من میخوام شانسم رو امتحان کنم و تلاش کنم که به این دختر برسم هرچند راه مشکلی در پیش رو دارم ولی امیدم رو به خدا از دست نمیدم.

جلسه اول آشنایی

اختلاف تحصیلی مانع ازدواج و خوشبختیه؟

پرسش: دختری ۲۸ساله هستم. نزدیک ۵ سال هست که با پسری آشنا شده ام و ما از نظر شخصیتی و رفتاری و فرهنگی و خانوادگی خیلی به هم نزدیک هستیم. مشکل ما اختلاف تحصیلی هست. من فوق لیسانس علوم اجتماعی هستم و ایشون فوق دیپلم دارن و کارشون هم آزاده! بنظر شما منطقی هست که بخاطر علاقه ای که نسبت بهم داریم و تفاهمی که در زمینه های دیگر داریم اختلاف تحصیلی را نادیده بگیریم؟

جلسه اول آشنایی

اختلاف سطح تحصیلات در ازدواج مهمه؟

پرسش: دختری هستم 23 ساله،برادر صمیمی ترین دوستم از من خواستگاری کردن البته کاملا سنتی یعنی ارتباط خارج از خانواده ای نداشتیم با هم شرایط ایشون کاملا ایده آل هستش چه از نظر مالی چه ظاهری از نظر اعتقادی و دینی هم شبیه هم هستیم از لحاظ اخلاقی هم مورد تایید خانواده ام هستن. تفاوت فرهنگی و سطح مالی هم نداریم. تنها نکته ای که منو مردد کرده سطح تحصیلات ایشون هستش که دیپلم دارن و من لیسانسه هستم. راستش برای خودم زیاد اهمیت نداره چون از سطح شعور و فکر این آقا آگاهی دارم ولی خب بخاطر فرزندان آینده ام نگرانم و اینکه میگن تفاوت تحصیلی زن و مرد باعث اختلاف میشه میخواستم نظر شما رو بدونم.

جلسه اول آشنایی

داره برام بهانه میاره

پرسش: 2سال با هم دانشگاهیم حرف زدم و بهم گفته بود قصدش ازدواجه بعد با مخالفتهای خانوادش روبرو شدیم و حس کردم پسره داره بهونه میاره الان رابطمون بهم خورده و بهم میگه بهش پیام ندم و نزنگم منم خواستگار دارم و نمیدونم. واقعا از ته دلش گفت بهش اس ندم؟

جلسه اول آشنایی

نمیخوام بیشتر اسیر سخت گیری خانواده ام بشم

پرسش: یه دختر32 ساله ام که اوایل به دلیل ادامه تحصیل و بعد به خاطر سختگیری بیش از حد خانواده ام تا کنون ازدواج نکرده بودم. در حالیکه خودم زیاد سختگیر نبودم مشکلم خجالتی بودن و احترام بیش ازحد به نظرات خانوادم است. به تازگی با پسری آشناشدم که 5 سال از من کوچیکتره. البته من از نظر ظاهری سنم کمتر نشون میده. ایشون تحصیلاتش ازمن کمتره. دیپلمه ولی از نظر عقاید و افکار خیلی به من نزدیکه. به هم علاقمند شدیم و از من خواستگاری کرده. بااینکه خیلی مایلم به ازدواج با ایشون ولی به خاطر اختلاف سنی نگرانم. از طرفی هم دیگه نمیخوام خودمو بیشتر از این اسیر سختگیری های خانواده ام کنم. لطفا منو راهنمایی کنید. ممنون میشم.

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آموزشگاه سیماى ماندگار
سلام منم تشکر میکنم از سالن شما. خیلی خوشحالم که تونستم توى یک...

پریروز

رنگ موی مناسب شما کدام است؟
چه جالب روشهایی رو برای تشخیص رنگ پوسن گفتت...

3 روز قبل

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
اسم رلمو تو گوشیم به انگلیسی همیشگیم سیو کردم اونم منو یکی یدو...

4 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...