دلسردی در دوران نامزدی

پرسش: 34 ساله هستم و مدت 5 ماه است که با پسری که 4 سال از خودم کوچکتر است و مدت 4 سال است او را می شناسم ، وارد رابطه شناخت قبل از ازدواج شده ام. طی این مدت با اعضای خانواده و فامیل طرفین از دور یا نزدیک آشنا شده و مراحل شناخت عمیق تر را تجربه می کنیم. منتها مدت یک ماه است که به صورت حاد دچار بحران در رابطه شده ایم. بدون اینکه مشکل جدی وجود داشته باشد تمایل به تنها بودن در پارتنرم وجود دارد، تمایل به چند روز بی خبری، و طی صحبتهای انجام شده هم می گوید ربطی به شخص من ندارد، بخاطر بحران کار و پروژه است و اظهار ناراضی بودن از خودش دارد و می گوید اصلا خوشحال نیست. در این مورد تصمیم گرفتیم که کمی دنیای درون خودش را آرام کند با این حال لطفا پیشنهاد ها و راهکارهای خودتان را بفرمایید.
پاسخ

پاسخ: با سلام خدمت شما عضو گرامی سایت نوعروس. در رابطه شما چند مساله دیده می شود، اول اینکه به نظر می رسد انگیزه ازدواج در هر دوی شما یکسان نباشد(این فرض وجود دارد که شما به ازدواج جدی تر از اون آقا فکر می کنید)، دوم اینکه هر چند که روانشناسان اخیرا سن فیزیولوژیک را ملاک اصلی نمی دانند، اما در شرایط خاص جای آسیب شناسی بیشتر دارد؟! نکته بعدی اینکه مدت زمان آشنایی بدون ورود به یک رابطه شناختی معنادار، ارزش ارزیابی ندارد و همین ٥ ماه رابطه را می توان ملاک قرار داد. نکته جالب توجه اینکه تحقیقات روانشناسی هم به وجود حداقل شش ماه رابطه اعتقاد دارند. یعنی بعد از ٥-٦ رابطه، چهره اصلی آن دیده می شود. حال اگر رابطه به بحران خورده باشه نیاز به مداخله درمانی دارد، ولی اگر احساس و شناخت در ادامه رابطه آسیب دیده باشه، اینگونه رفتارها می تواند نشانی از دلسردی همسر باشد که در این صورت ادامه رابطه پیشنهاد نمی شود. 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

بنابراین، احساس نارضایتی از خود و خوشحال نبودن ممکن است ناشی از استرس شغلی باشد که در این صورت حضور شما در کنار ایشان اثر درمانی دارد، ولی اگر به اندازه ای باشد که حوصله کسی حتی شما را هم ندارد باید به مشاوره مراجعه کند و اگر  اقدامی هم برای درست شدن وضعیت انجام نمی دهد، از دست شما هم کاری بر نمیاد و تا حدود ٢ هفته بگذارید در غار تنهایی خودش باشد و اگر به رابطه برنگشت، این رابطه دچار بحران است.

مقاله های بیشتر در مورد دلسردی همسر را می توانید در نوعروس بخوانید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...