8 سال اختلاف سنی با نامزد

سلام خسته نباشین بنده یک سالی بیشتر هست ک باخانومی آشنا شدم و قصد ازدواج داریم بنده روزهای اول سنمو سه سال کمتر گفتم و الان میخوام راستش رو اعتراف کنم و اختلاف سنی ما با خانوم ب هشت سال میرسه ..بنده پسر هستم و 24 سالمه راهنماییم کنین چگونه و چطور بازگوش کنم
پاسخ

سلام ودرود

جناب خیلی خوب هست که شما قصد بازگویی حقیقت را دارید چون دیریازود ایشان این موضوع را متوجه می شدند و چه بهتر که درفضای صمیمانه خودتان این مورد را برایشان بفرمایید.

اما مساله مهمتر در یک رابطه بین زوجین صداقت هست. شما ملاک و معیار خودرا برپایه صداقت بگذارید ایشان یا با این موضوع کنارمی آیند وقبول می کنند یا حداقل این هست که برای شخصیت ایشان ارزش قایل شدید و به خودشان اجازه تصمیم گیری داده اید، و در درجه بعد این هست که ممکن است به گفته های دیگر شما نیز شک کنند و باید به ایشان اطمینان بدهید که بقیه اظهارات شما در کمال صدق و صحت بوده است.

سعی کنید دررابطه اعتمادسازی بفرمایید و درمرحله بعد اگر ایشان با هشت سال اختلاف سنی مشکل داشتند که البته ممکن است نگرانی ایشان کاملا منطقی باشد ودو نفر در بازه های فکری مختلف سیر کنند، شما در وادی مسایل منطقی تر و عقلانی تر و ایشان با دید احساسی تر تصمیم بگیرند که این اقتضای سن ایشان هست وهیچ خورده ای برایشان نیست و کاملا طبیعی هست اما درتصمیمات مهم زندگی ممکن است مشکل ساز باشد.

با استفاده از راهنمایی مشاوران خانواده و روانشناسان در جلسه ای درحضور مشاور و ایشان این مساله و نگرانیهایتان را مطرح بفرمایید و اجازه بدهید خود ایشان تصمیم بگیرند، هرآنچه از زمان جهت مشورت و هزینه برای کلاسهای مشاوره پیش از ازدواج و کتب و سی دی های آموزشی مشاوران آزموده وآگاه زوجین صرف بفرمایید درواقع به نوعی سرمایه گذاری می باشد و هزینه تلقی نفرمایید

با این امور ازدواج مستحکمتر وعقلانی تر وپایدارتری خواهید داشت. ان شاالله هردو نفر شما خوشبخت وموید درپناه حق باشید.

خوشحال می شویم اگر سوال دیگری در این زمینه دارید، در کلینیک نوعروس مطرح کنید.

لطفا کمی صبر کنید...