سوالات روانشناسی خواستگاری

سوالات روانشناسی خواستگاری

به خواستگار مجازی جواب مثبت بدم یا نه؟

پرسش: دختری۲۲ساله هستم و شرایط مناسبی برای ازدواج دارم.خواستگار هم زیاد دارم. همه معتقدند شرایط فوق العاده ای دارم منتها پدر و مادر من با توجه به اینکه فرزند اول هستم حساسیت زیادی دارند و خیلی سختگیری میکنند ما خانواده مذهبی هستیم و مواردی مثل جایگاه اجتماعی اصالت و ثروت برای خانوادم خیلی اهمیت داره منتها از تمامی مواردی که پیش اومده که خیلی هم زیاد بودند یا شرایط کافی رو نداشتن یا بنا به دلایلی بهشون برخورده سختگیری ها یا هرچی دیگه بیخیال شدن. طی این مدت من با آقایی آشنا شدم که دوسال است علاقه زیادی به من داره ولی من از اول گفته بودم ک اصن ممکن نیست که خانوادم رضایت بدن وقتی خواستگارهای رسمی رو قبول نکردن محاله این مورد رو قبول کنن اوایل فک میکردم که شرایطم باعث شده عاشق شده باشن چون مجازی آشنا شدیم چند ماهی هست که خانواده ها در جریانن خانواده من به شدت مخالفت کردن و خانواده ایشون به شدت پیگیرن. از طرفی فکر میکنم پیگیریشون باعث شده من وابسته بشم و اینکه به ظاهر پسر پاک و محجوبی به نظر میرسن فقط یک بار در حد پنج دقیقه من از نزدیک دیدمشون فاصله شهر های ما خیلی زیاده و این علت اصلی مخالفت والدینم هست. من حضوری نمیتونم برم مشاوره و به کمکتون شدیدا احتیاج دارم. انقدر دیکته کردن که اگر کسی همسرشو خودش پیدا کنه ازدواجش به طلاق ختم میشه منم باورم شده ولی فکر میکنم پسری که عاشقم شده واقعا عاشقه ولی والدینم همش میگن حق تو بیشتر از ایناس و لیاقتت بیشتر از اینه و این که آبروی ما از بین میره چون خودت پیدا کردی. به نظر شما من صبر کنم تا مورد بهتری پیدا بشه یا چطور خانوادم رو راضی کنم؟

سوالات روانشناسی خواستگاری

درباره گذشته ام به خواستگارهام بگم یا نه؟

پرسش: دختر بودنم رو از دست دادم و سالهاست که دارم تحمل میکنم و خیلی بهم سخت گذشته اما از اون گناه برگشتم و خداوند نیز نعمات زیادی بهم داد که شاکرش هستم. الان چند خواستگار مناسب و خوب دارم اما نمیتونم قبول کنم فقط و فقط به دلیل گذشته ام، الان نمیدونم چیکار کنم. کارم شده گریه خانواده نگرانن میگن موقعیت اجتماعی الانت خیلی مناسبه چرا داری رد میکنی خواستگارها رو، اما نمیدونم چی بگم.

سوالات روانشناسی خواستگاری

هیچ میل جنسی به خواستگارم ندارم

پرسش: با آقایی آشنا شدم و قصد ازدواج داریم اما من هیچ میلی بخصوص از نظر جنسی به ایشان ندارم. بدلیل اینکه از نظر ظاهری ایشان رو نپسندیدم. بسیار پرمو هستند و بهداشت هم کم رعایت میکنند و من هم فوق العاده روی مسئله تمیزی حساسم. اما پسر خوب و بااخلاقی هستن. نمیدونم چیکار کنم؟

سوالات روانشناسی خواستگاری

بعد از 9 بار خواستگاری، خانواده هنوز راضی نیست

پرسش:من دختر19ساله دانشجو از خانواده فرهنگی با پسر29 ساله و تحصیل کرده آشناشدم.بعد از یک ماه دوستی به خواستگاری اومد و پدرم تو تحقیقات ازش خوب نشینید! 9بار خواستگاری اومد.ولی جواب منفی بود.یک ماه التماسم کرد ولی باهاش قهر کردم و بعد از یک ماه تصمیم گرفتم آشتی کنم و هرمشکلی داره رو قبول کنم.مردم شهرگفتن که پسره مشکل اخلاقی داره. تو مجردیش باخانوم هارابطه داشته و...ولی برام مهم نیس دیگه چون دوستش دارم و اینطور که خودش میگه هرپسری این اشتباه رو یک بار تو زندگیش انجام داده!ا گر تو خانومم باشی و همیشه کنارم باشی دیگ دلیلی نیس که بیرون از خونه دنبال کارهای فساد باشم.میگه اون موقع مجرد بودم و کسی تو زندگیم نبود.من خیلی چکش میکنم از وقتی من اومدم، کسی تو زندگیش نیست.حتی تلگرامشو نصب کردم.سهامدار شرکت حمل و نقله و دلال. مدام گوشیش زنگ میخوره. در اون زمان کم هم برام وقت میذاره.به قول خودش وقتی نمیمونه با کس دیگه ای باشه.خانواده ام مخالفن هنوز! من چی بگم که راضی بشن؟ ولی خیلی همو دوست داریم. چی کار کنم خانواده من راضی شن؟

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم
سلام خسته نباشید ،من نامزد هستم وحدود چهارسال با این اقا اشنا ...

دیروز

استودیو ساقدوش
من چند سال پیش عروسیم با ساقدوش بود هنوزم عکسام و فیلمام به شد...

پریروز

بعد از عقد، پشیمان شده ام
سلام من ۲۳سالمه وخانومم۱۷سالشه ۲سال نامزدبودیم بعدازیک ماه ک ع...

3 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...