مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

دستگیری پسر و دختر در خانه

سلام.ببخشید میخواستم بدونم اگر دختر و پسری داخل خانه باشند اگر یکی از همسایه ها و یا حتی صاحب خانه با پلیس تماس بگیره امکان ورود به خانه و یا دستگیری وجود داره؟یعنیداگر هرکسی به پلیس زنگ بزنه و اطلاع بده یک دختر و پسر باهم داخل خانه هستند پلیس وارد عمل میشه؟و اینکه اگر مثلا دستگیر بشند چه اتفاقی میوفته؟ایا با تعهد گرفتن ازاد میکنند؟یا حتما اطلاع میدهند؟

مشاوره حقوقی

توقیف اموال زوج توسط همسر اول

باسلام من همسردوم مردی هستم که همه املاک و یک چهارم حقوقش رو همسر اولش توقیف نموده است. مهریه همسر اول ایشان میزان 110سکه تسویه شده است. فقط الان هرماه یک چهارم حقوقش رو توقیف می کند بابت هرسه یک سکه ای که دادگاه رای داده و ایشان توانایی پرداخت سکه ندارد. می خواهم ببینم من می توانم حقوق همسرم رو توقیف نمایم

مشاوره حقوقی

حق طلاق برای زوجه و شرط ضمن عقد

سلام سوال مهمی داشتم. من در شرف برگزاری مراسم بله برون هستم و سوال مهمی درمورد مهریه دارم. با همسرم توافق کردیم که بنا به درخواست پدرم تعدادی سکه به عنوان مهریه در نظر بگیریم اما در کنارش من حق طلاق رو هم میخوام. ایشون میگن باید درج بشه درصورتیکه طلاق بدون علت های خاص مثل اعتیاد خیانت و ... باشه باید مهریه بخشیده بشه.آیا امکان همچین چیزی توی قانون وجود داره؟

مشاوره حقوقی

عندالاستطاعه بودن مهریه

اگر مهریه هنگام جاری شدن عقد عنداستطاعه تعیین بشه و زوج در همان زمان استطاعت مالی رو برای پرداخت مهریه داشته باشه اما تا زمانی که زوجه درخواست نکرده پرداخت نشده،زمان طلاق پرداخت مهریه به چه صورت است؟اگر زوج اموالش رو برای اینکه به زوجه مهریه نده به نام دیگری بکنه قابل پیگیریه؟؟؟

مشاوره حقوقی

بازداشت در مهمانی دورهمی حکمش چیست؟

پرسش: حدودا دو هفته پیش در یک دورهمی شرکت کردم که وارد خانه شدن و به مفاسد رفتیم. یک شب هم‌ بازداشت بودیم و با فیش حقوقی آزاد شدیم.حکم ۱ ماه و نیم دیگر صادر میشود.گزارشات امنیت به دادگاه (کسی مشروب نخورده و خانم ها هم‌بی حجاب‌نبودند) حالا می خوام بدونم برای من سابقه محسوب‌ میشه؟ برادرم هم‌ برای شغلشون‌ باید از افراد درجه یک استعلام بگیرن. می‌خواستم‌ ببینم‌ اسم‌ من‌ در سیستم‌ ثبت و مشخص میشه؟ ما رو بدون‌ حضور خانواده ها آزاد کردن و خانواده ها هیچ گونه اطلاعاتی ندارن آیا در دادگاه نهایی تبرئه میشیم؟

مشاوره حقوقی

حکم ترک منزل بدون اجازه همسر چیست؟

پرسش: سوال در مورد برادرم هست ایشان مدت 1ماه میشه همسرش بدون اینکه مطرح کنه بامقداری وسایل ازخونه خارج شدن و نیومدن. بعدپدرش باچاقو آمده و تهدیدکرده پدر و مادرم رو که میکشمتون و بعد از آن درست سریک ماه باحکم و مامورکلانتری آمده و جهیزیه اش رو برده خونه پدرش بدون اطلاع قبلی. میخواستم ازحضورتون بپرسم آیا به این سرعت امکان داره حکم قضایی گرفته باشه؟سوال دیگه در مورد مهریه است که آیا زندانی داره؟

مشاوره حقوقی

مهریه معقول که ضامن حقوق خانمها باشد، چیست؟

پرسش: در مرحله تعیین مهریه هستم، میخواستم بدونم از نظر شما به عنوان یک مشاور بهترین مهریه ای که میشه تعیین کرد تا هم معقولانه باشد و هم ضامن حقوق خانوم به عنوان همسر چی هست؟ قابل ذکر است که در حال حاضر ملکی جهت انتقال وجود ندارد.

مشاوره حقوقی

حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟

پرسش: اگر دختر و پسر نامحرمی در خانه ای تنها باشند، اگر دستگیر شوند در همان خانه ،قصاص شان چیست؟ و آیا این واقعیت دارد که عقد اجباری میشوند و مهریه دختر یکی از دست یا پای پسر میشود؟و اینکه در دو حالت حین زنا و حالت معمولی در خانه باشند قصاصش تفاوت دارد؟

مشاوره حقوقی

نکات مهم برای مکتوب شدن مهریه

پرسش: من در آستانه تنظیم صورت قباله هستم و قراره صورت قباله نوشته بشه و برای خانواده داماد فرستاده بشه. آیا نمونه آماده ای وجود داره برای داشتن فرمت؟ امکانش هست برای بنده ارسال بشه؟ چه نکاتی رو باید مد نظر داشته باشیم؟ پدر و مادر داماد قبول کردن که نیم دونگ از منزل مسکونیشون رو برای این کار در نظر بگیرن ولی خود داماد میگه هر مورد دیگری که به پدر و مادر ارتباطی نداره در قباله بنویسید من قبول میکنم از جمله منزلی که قراره در آینده خریداری بشه به نظر شما چه نکاتی قید بشه؟

مشاوره حقوقی

وقتی مهریه ملک تعیین میشود

پرسش: پسری قصد ازدواج دارد.خانواده دختر شرطی گذاشته اند مبنی بر اینکه یک واحد آپارتمان به عنوان مهریه تعیین شود.سوالم این است که آیا میتوان طوری سند را تنظیم کرد که واحد در همان ابتدا به نام دختر نشود. مثلا طوری باشد که بعد از ازدواج اگر زوجین قصد متارکه داشتند، زن بتواند واحد را به مالکیت خود درآورد(در واقع مثل سکه.یعنی هروقت که مهریه را از زوج مطالبه کرد).در صورتی که این امکان وجود ندارد، راههای جلوگیری از کلاهبرداری چیست؟

مشاوره حقوقی

حق طلاق را برای ازدواج قبول کنیم؟

پرسش: برادر من قصد ازدواج از طریق خواستگاری با دختر خانمی را دارد که این دختر خانم خیلی علاقمند به برادرم شده ولی پدر دختر خانم خواهان حق طلاق برای دختر است. شرایط تحصیل مالی شغلی سنی تیپ و قیافه برادرم همه خوب است. نظر شما چیست؟ در این مورد آیا باید شرط گذاشت مثلا حق طلاق با دختر در صورت ازدواج مجدد پسر یا اصلا نباید قبول کرد؟

مشاوره حقوقی

برای پاک کردن اسم همسر سابقم از شناسنامه ام چه کنم؟

من 1.5 سال بود ازدواج کرده بودم و الان به علت عدم تفاهم دارم جدا میشم. بعد جدایی نمیخوام اسم همسرم در شناسنامم باشه. بعد جدایی من میتونم با مراجعه به اداره ثبت احوال و با اعلام گم شدن شناسنامه یه شناسنامه المثنی بدون اسم همسرم بگیرم؟

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آموزشگاه سیماى ماندگار
سلام منم تشکر میکنم از سالن شما. خیلی خوشحالم که تونستم توى یک...

پریروز

رنگ موی مناسب شما کدام است؟
چه جالب روشهایی رو برای تشخیص رنگ پوسن گفتت...

3 روز قبل

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
اسم رلمو تو گوشیم به انگلیسی همیشگیم سیو کردم اونم منو یکی یدو...

4 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...