مقدار مهریه

مقدار مهریه

بدون انحصار وراثت چگونه مهریه پرداخت کنم؟

پرسش: 14 سال پیش با همسرم ازدواج کردم و مهریه ایشان 500 سکه بهار آزادی بود که 250 عدد آن بر ذمه خودم و 250 عدد دیگر بر ذمه پدرم بوده است. اخیرا پدرم فوت نموده اند و تنها یک واحد آپارتمان با مالکیت پدرم از ایشان باقی مانده که ارزش ریالی آن کمتر از 250 سکه بهار آزادی است. سوال من اینجاست که اگر همسرم این ملک را به عنوان سهم مهریه خود از پدرم قبول داشته باشد آیا بدون انحصار وراثت امکان انتقال این ملک به نام همسرم به عنوان مهریه اش وجود دارد یا نه باید انحصار ورثه صورت گیرد. اگر امکانش وجود داره روش انجام این فرایند چگونه است؟

مقدار مهریه

تغییر مهریه پس از ازدواج

پرسش: من ۲سال پیش با مهریه ۳۰ سکه و ۲۰ مثقال طلا ازدواج کردم. الان با رضایت شوهرم میخوام مهرمو زیاد کنم ولی از نظر قانونی نمیشه، راه دیگه یا قراردادی در سطح اعتبار مهریه هست که شوهرم از اون طریق سکه و طلا بیشتری به نامم بزنه؟! پافشاریم بعد از دو سال به خاطر اینه خانواده شوهرم چون من لر هستم و اصفهانی نیستم روز مهر برون به شوهرم گفتن که بیشتر از این مهرش نمی کنیم، من و شوهرم به خاطر علاقمون قبول کردیم، ولی حالا سرخوردگیش داره هر دومون رو اذیت میکنه. مهریه نجومی نمیخوام فقط سکه هامو ۱۰۰ تا کنم.

مقدار مهریه

مهریه معقول که ضامن حقوق خانمها باشد، چیست؟

پرسش: در مرحله تعیین مهریه هستم، میخواستم بدونم از نظر شما به عنوان یک مشاور بهترین مهریه ای که میشه تعیین کرد تا هم معقولانه باشد و هم ضامن حقوق خانوم به عنوان همسر چی هست؟ قابل ذکر است که در حال حاضر ملکی جهت انتقال وجود ندارد.

مقدار مهریه

مهریه عروس در عهد قاجار

از اواسط عهد قجر خانواده های ایرانی ترجیح دادند به جای شیربهای نقد، مهریه دخترشان را بالا ببرند. اما مهریه در عهد قاجار چه معیاری داشت؟

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آموزشگاه سیماى ماندگار
سلام منم تشکر میکنم از سالن شما. خیلی خوشحالم که تونستم توى یک...

پریروز

رنگ موی مناسب شما کدام است؟
چه جالب روشهایی رو برای تشخیص رنگ پوسن گفتت...

3 روز قبل

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
اسم رلمو تو گوشیم به انگلیسی همیشگیم سیو کردم اونم منو یکی یدو...

4 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...