برای اینکه به شیوه متفاوتی از مهمانان و خانواده همسرتان پذیرایی کنید، چند ایده برایتان داریم.

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

در هر خانه ای که برای عید دیدنی می روید، یک شکلات خوری پر از شکلات، یک ظرف پر از بیسکویت و یک کاسه پر از آجیل روی میز هست. در تمام خانه ها پذیرایی نوروزی همین است اما شما با کمی نوآوری می توانید یک میز پذیرایی متفاوت برای نوروز داشته باشید که مهمان ها و خانواده همسرتان را شگفت زده کند. برای این کار کافی است، شیرینی های متفاوت را در ظرف های متفاوتی بچینید. این نمونه ها را ببینید:

آبنبات در گلدان 

یک تنگ یا گلدان شیشه ای، از این تنگ ها که در آن ماهی می گذارند تهیه کنید و آن را پر از آبنبات کنید. این آبنبات ها معمولا در سوپرمارکت ها فروخته می شوند و بچه ها آن ها را خیلی دوست دارند. ما به شما اطمینان می دهیم، تمام آدم بزرگ ها هم از آن ها استقبال خواهند کرد.

نبات به جای قند

خیلی ها دوست دارند به جای قند، چای شان را با نبات بخورند. نبات های زعفرانی که به چوب های کوچک وصل شده اند، در تمام سوپرمارکت ها پیدا می شوند. می توانید تعدادی از آن ها را در لیوان بگذارید و همراه چای تعارف کنید.

پاستیل های رنگی

پاستیل هم شیرینی خوبی برای پذیرایی است. پاستیل های رنگی با شکل های گوناگون را می توانید از مغازه هایی که در پاساژها مستقر شده اند بخرید و سر میز بگذارید.

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.

اسمارتیز برای بچه ها

اسمارتیز هم از آن خوراکی های مخصوص بچه هاست که بزرگترها هم آن را دوست دارند. می توانید یک ظرف یا کاسه سفالی را پر از اسمارتیزهای رنگی کنید و روی میز بگذارید. هم رنگ های شاد آن جلوه متفاوتی به میز شما می دهد و هم دیگران از خوردن آن استقبال می کنند.

قناد خودتان شوید

شیرینی نوروز، شیرینی های خوشمزه ای است که جلوی مهمانهایتان می گذارید، اگر خودتان شیرینی پزی بلد هستید که هیچ؛ شیرینی های زیبا و خوشمزه درست می کنید و جلوی مهمان می گذارید اما اگر بلد نیستید یا وقتش را ندارید، می توانید شیرینی های بیرون را هم با سلیقه خودتان تبدیل به شیرینی های منحصربه فرد کنید.شیرینی های زیر را امتحان کنید:

کیک یزدی: یک کیلوگرم کیک یزدی را می توانید به قیمت بسیار پایین خریداری کنید و با سلیقه خودتان آنها را تبدیل به شیرینی هایی زیبا کنید. برای این کار کافی است، کمی از بالای کیک یزدی را با چاقو ببرید. کمی خامه را با رنگ خوراکی مخلوط کنید و هم بزنید، سپس آن را در قیف بریزید و روی کیک یزدی شکوفه درست کنید. از این به بعد می توانید به سلیقه خودتان کیک ها را با پودر قهوه، کاکائو، تکه های میوه، بیسکویت، شکلات، اسمارتیز، پاستیل و هر خوراکی خوشگل دیگری تزیین کنید.

بیسکویت: بیسکویت های سلامت یا ساقه طلایی یا بیسکویت های ساده و خوشمزه دیگر جان میدهند، برای اینکه آن ها را با سلیقه خودتان تزیین کنید. این کار را می توانید به چند شکل انجام دهید. اول اینکه شکلات را ذوب کنید و بیسکویت ها را تا نیمه در شکلات فرو ببرید. تا وقتی شکلات مایع است، می توانید روی آن خلال بادام، پسته یا چیپس شکلات بپاشید. روش دوم این است که وسط شکلات ها را تزیین کنید. می توانید بین هر دو بیسکویت شکلات مایع، مارمالاد میوه، خامه یا کرم بگذارید. روی بیسکویت ها هم می توانید کمی شهد بریزید و با پودر قند تزیین کنید.