نوعروس

نامزدی و عقد

قبل از اینکه به مراسم عروسی برسید، باید از خوان مراسم های دیگری هم عبور کنید: جشن نامزدی و جشن عقد. در دوران نامزدی و عقد هم رابطه یک دختر و پسر جوان که از دو دنیای متفاوت پا گذاشته اند به زندگی مشترک، پیچیدگی های خودش را دارد. باید بیشتر بخوانید و تا جایی که می توانید از مشاوران کمک بگیرید. نوعروس اینجا هم کنار شماست.

نامزدی و عقد

در مهمانی پاگشا چطور لباس بپوشم؟

پاگشا مراسمی است که بعد از عروسی برگزار می شود و اقوام نزدیک، عروس و داماد را به خانه شان دعوت می کنند. این مطلب پاسخی به دغدغه اصلی عروس خانم ها برای انتخاب لباس مناسب این مهمانی است.

نامزدی و عقد

بارداری در دوره عقد؛ بگم یا نگم؟

در اغلب خانواده های ایرانی – چه درست و چه غلط – بارداری در دوره عقد پذیرفته شده نیست. خانمی که در دوره عقد باردار می شود تحت فشار شدیدی قرار می گیرد و با این سوال مهم رو به رو خواهد بود که خبر این بارداری را به دیگران بدهم یا نه؟

نامزدی و عقد

50 سوال اساسی در دوران نامزدی

دوران نامزدی فرصت خوبی است تا با پرسیدن چند سوال کلیدی نامزدتان را بسنجید؛ اما مهمترین سوالات دوره نامزدی را می دانید؟ ما فهرستی از آنها را برایتان تهیه کرده ایم.

مشاوره

چطور از بارداری در دوران عقد پیشگیری کنم؟

پرسش: من ۲ماه است عقد کردم. هم من و هم همسرم خیلی دوست داریم باهم رابطه کامل داشته باشیم؛ آخه ده سال هست باهمیم و بعد ده سال با هم عقد کردیم. همیشه آرزوی این لحظه رو داشتیم اما من با اینکه خیلی دوست دارم ترس افتاده به جونم و می ترسم باردار شم. راهنماییم کنید چطور میتونم از بارداری پیشگیری کنم و با عشقمم رابطه داشته باشم. قرص های ضد بارداری نمیتونم بخورم چون کلا قرص میخورم حالم خیلی بد میشه. خیلی سال پیش به خاطر کیستی که داشتم قرص ضد بارداری میخوردم تا رفع شه و از اونجا به بعد حالم بد میشه وقتی قرص مصرف میکنم. در جامعه ای هستیم که حرف زدن و مشاوره گرفتن در این باره یک کار غیرطبیعیه و جایی هم باشه مشاوره نیست.کلاس های دانشگاه تنظیم خانواده هم که چی بگم. من و همسرم خیلی انتظار کشیدیم و خودمم دوست دارم اما ترس از بارداری دارم. گیج شدم. از یک طرف خیلی دوست دارم از طرفی ترس از بارداری. لطفا ایمن ترین روش برای پیشگیری از بارداری را توضیح بدهید.

نامزدی

در دوران نامزدی رابطه جنسی داشته باشیم؟

بسیاری معتقد هستند که رابطه جنسی در دوران نامزدی مطلقا ممنوع است؛ دسته دیگر برعکس بر این باورند که به دلیل شناخت و ایجاد رابطه عاطفی، داشتن رابطه جنسی در دوران نامزدی کار اشتباهی نیست.

مشاوره

رابطه جنسی کامل در دوره عقد

پرسش: دختری هستم که چند ماه است عقد کرده ام اما هنوز مجلس عروسی نگرفته ایم و به قول معروف سر خانه زندگیمان نرفته ایم. همسرم حقیقتا از بهترین مردان است و تنها مشکلی که دارم این است که ایشان تمایل دارند حالا که هم از نظر شرعی و عرف همسر رسمی یکدیگر هستیم با هم رابطه جنسی کامل داشته باشیم و من هم می ترسم و هم اینکه نمی دانم آیا این کار قبل از رفتن به خانه و زندگی شخصی صحیح است یا خیر؟ اگرچه رابطه فعلی ما بعد از عقد به صورت لمس و ارضا شدن است اما ایشان تمایل دارند این رابطه به صورت سکس کامل و دخول صورت بگیرد. نمی دانم چه باید بکنم.

otherthinkwhat

بهترین درمان خانگی جوش صورت
حالا که پوستم اینقد صاف شده و خوشحالم انصاف دیدم که با شما در ...

9 ساعت قبل

شوهرم سرد مزاج است!
سلام لطفا منو راهنمایی کنید منو همسرم 5ساله ازدواج کردیم هنوز ...

9 ساعت قبل

مراسم عروسی بگیرم یا خانه بخرم؟
به نظر من یه عروسی سبک بگیر خونه ام بخر... من عروسیمو لونجور ک...

11 ساعت قبل

به ما بپیوندید

ایمیل

ثبت‌نام
فرم را تکمیل و به ما بپیوندید
ثبت نام
من حساب کاربری دارم، ورود
ورود

  ادامه
از نو  
من حساب کاربری ندارم؛ ثبت‌نام