با نگاه کردن به دست خط خواستگارتان می توانید شخصیت او را بهتر بشناسید و به لایه های درونی شخصیت اش پی ببرید؛ در جلسه خواستگاری از او دست خط بگیرید!

محققان می گویند دست خط آدمها می تواند در شخصیت شناسی آنها به ما کمک کند. پس اگر هنوز جواب قطعی را به خواستگارتان نداده اید، از او بخواهید حرف های دلش و آنچه از زندگی مشترک می خواهد را در چند صفحه برایتان بنویسد. بهتر است قبل از نوشتن از مرد مقابلتان بخواهید تکنولوژی را فراموش کند و این حرفها را به جای تایپ کردن با دست خط خودش ثبت کند. احتمالا خواستگارتان از این واقعیت بی خبر باشد اما خواندن و رمزگشایی دست نوشتهاش، سرنوشت رابطه شما را تغییر خواهد داد.

راست گراست یا چپ گرا؟!

کمتر فردی است که کلمات را صاف بنویسد. اغلب آدمها واژه ها را یا متمایل به راست یا متمایل به چپ روی کاغذ می آورند. محققان می گویند نوشتن به این شیوه خالی از معنا نیست. به گفته آنها دست خط های مایل به راست حاکی از صمیمی بودن، نافذ بودن و دوست داشتنی بودن یک فرد است.

از نظر آنها کسی که کلمات را به راست مایل می کند، می تواند حامی خوبی در زندگی مشترک باشد و نگذارد که آب توی دلتان تکان بخورد. از طرف دیگر کسانی که دست خطشان به سمت چپ متمایل است، عاطفی و احساساتی هستند و تمام تلاششان را برای نرنجاندن شما به خرج می دهند. حالا خودتان انتخاب کنید. دوست دارید با مردی محکم و مقتدر ازدواج کنید یا همسری مهربان و آرام و شاعرمسلک داشته باشید؟

درشت می نویسد؟

محققان می گویند اندازه ای که هر فرد برای نوشتن کلمات انتخاب می کند نشاندهنده شخصیت اوست. از نظر آنها، کسانی که کلمات را ریز می نویسند، اغلب خجالتی، درس خوان و دقیق هستند درحالی که آدم های برون گرایی که دوست دارند توجه همه را به خود جلب کنند، اغلب کلمات را درشت می نویسند. پس اگر می خواهید همسرتان همیشه شمع مجلس باشد، از میان خواستگارانی که دستخط درشت دارند یکی را انتخاب کنید اما اگر دستخط او سایز متوسط دارد و درست در میانه خطوط می نویسد (همانطور که در کلاسهای خوشنویسی مدرسه آموزش داده می شد) به احتمال زیاد شخصیتی متعادل دارد و قدرت سازگاری اش هم بالاست.

چسبیده می نویسد؟

نه تنها شکل نوشتن هر کلمه بلکه فاصله واژه ها از هم نیز نمایشگر شخصیت آدم هاست. آدم هایی که بین کلمات فاصله زیادی می گذارند، دوست دارند آزاد باشند و اهل حاضر شدن در جمع های شلوغ نیستند. اما برخلاف آنها، کسانی که نمی توانند تنهایی را تحمل کنند کلمات را حسابی به هم می چسبانند. محققان میگویند کسانی که هنگام نوشتن، کلمات را به هم می چسبانند، آدمهای فضولی هستند که نمی توانند دور بودن از جمع را تحمل کنند.

دستخطش خوانا و تمیز است؟

درست است که در زندگی با فردی که دستخطی مرتب و خوانا دارد، شما از نعمت داشتن همسری منظم، وقت شناس و مسئولیت پذیر برخوردارید اما زندگی در کنار چنین فردی همیشه آسان نیست. چنین فردی به احتمال زیاد درونگراست و خیلی سخت می توانید سر از کارش دربیاورید. از سوی دیگر نمی توانید از مردی که دستخط منظمی دارد انتظار محبت کلامی بالایی داشته باشید. چنین فردی خیلی سخت احساساتش را به زبان میآورد و جمله دوستت دارم را می گوید.

نستعلیق می نویسد؟

کمتر کسی است که زیبا بودن خط نستعلیق شکسته را رد کند اما مردی که این شکل نوشتن را انتخاب کرده همیشه همسری ایده آل نیست.

محققان می گویند ازدواج با او شما را از نعمت داشتن همسری بااراده بهره مند میکند اما نمی توانید از چنین فردی انتظار داشته باشید که در دعواهای زن و شوهری کوتاه بیاید و عذرخواهی کند. از نظر پژوهشگران این افراد اهل سازش نیستند و اغلب به جای گوش دادن به فرمان دلشان، از عقل خود پیروی می کنند. محققان می گویند افرادی که کلمات را به هم می چسبانند، منطقی هستند.

یک سرمشق چند صفحه ای!

اگر می خواهید شخصیت خواستگارتان را کشف کنید، از او نخواهید که تنها یک جمله بنویسد چراکه شما برای کشف رموز شخصیتیاش به نوشته ای چند صفحه ای نیاز دارید. اگر خواستگاری که ادعا می کند با شما صادق است، یک جمله یا واژه را به شکلی متفاوت از باقی جملات نوشته به او شک کنید. احتمالا این جمله دروغی بزرگ است که سعی می کند آن را از شما مخفی نگه دارد.

شخصیت شناسی از رنگ لباس! اینجا بخوانید

شناخت شخصیت با پیامک های ارسالی! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی با موسیقی مورد علاقه! اینجا بخوانید

شناخت شخصیت از لبخند خواستگار! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی از مدل موی خواستگار! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم ها! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی عروس از رنگ پالتو! اینجا بخوانید

از کفش خواستگار شخصیتش را بشناسید اینجا بخوانید

شناخت شخصیت مردها قبل از ازدواج! اینجا بخوانید

شناخت مرموزترین مردها با خوردن بستنی! اینجا بخوانید

تشخیص خواستگار از رنگ ماشین! اینجا بخوانید