با نگاه کردن به دست خط خواستگارتان می توانید شخصیت او را بهتر بشناسید و به لایه های درونی شخصیت اش پی ببرید؛ در جلسه خواستگاری از او دست خط بگیرید!

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

محققان می گویند دست خط آدمها می تواند در شخصیت شناسی آنها به ما کمک کند. پس اگر هنوز جواب قطعی را به خواستگارتان نداده اید، از او بخواهید حرفهای دلش و آنچه از زندگی مشترک می خواهد را در چند صفحه برایتان بنویسد. بهتر است قبل از نوشتن از مرد مقابلتان بخواهید تکنولوژی را فراموش کند و این حرفها را به جای تایپ کردن با دست خط خودش ثبت کند. احتمالا خواستگارتان از این واقعیت بی خبر باشد اما خواندن و رمزگشایی دست نوشتهاش، سرنوشت رابطه شما را تغییر خواهد داد.

راست گراست یا چپ گرا؟!

کمتر فردی است که کلمات را صاف بنویسد. اغلب آدمها واژه ها را یا متمایل به راست یا متمایل به چپ روی کاغذ می آورند. محققان می گویند نوشتن به این شیوه خالی از معنا نیست. به گفته آنها دست خط های مایل به راست حاکی از صمیمی بودن، نافذ بودن و دوست داشتنی بودن یک فرد است.

### از نظر آنها کسی که کلمات را به راست مایل می کند، می تواند حامی خوبی در زندگی مشترک باشد و نگذارد که آب توی دلتان تکان بخورد. از طرف دیگر کسانی که دست خطشان به سمت چپ متمایل است، عاطفی و احساساتی هستند و تمام تلاششان را برای نرنجاندن شما به خرج می دهند. حالا خودتان انتخاب کنید. دوست دارید با مردی محکم و مقتدر ازدواج کنید یا همسری مهربان و آرام و شاعرمسلک داشته باشید؟

درشت می نویسد؟

محققان می گویند اندازه ای که هر فرد برای نوشتن کلمات انتخاب می کند نشاندهنده شخصیت اوست. از نظر آنها، کسانی که کلمات را ریز می نویسند، اغلب خجالتی، درسخوان و دقیق هستند درحالی که آدمهای برونگرایی که دوست دارند توجه همه را به خود جلب کنند، اغلب کلمات را درشت می نویسند. پس اگر می خواهید همسرتان همیشه شمع مجلس باشد، از میان خواستگارانی که دستخط درشت دارند یکی را انتخاب کنید اما اگر دستخط او سایز متوسط دارد و درست در میانه خطوط می نویسد (همانطور که در کلاسهای خوشنویسی مدرسه آموزش داده می شد) به احتمال زیاد شخصیتی متعادل دارد و قدرت سازگاریاش هم بالاست.

چسبیده می نویسد؟

نه تنها شکل نوشتن هر کلمه بلکه فاصله واژه ها از هم نیز نمایشگر شخصیت آدمهاست. آدمهایی که بین کلمات فاصله زیادی می گذارند، دوست دارند آزاد باشند و اهل حاضر شدن در جمعهای شلوغ نیستند. اما برخلاف آنها، کسانی که نمی توانند تنهایی را تحمل کنند کلمات را حسابی به هم می چسبانند. محققان میگویند کسانی که هنگام نوشتن، کلمات را به هم می چسبانند، آدمهای فضولی هستند که نمیتوانند دور بودن از جمع را تحمل کنند.

دستخطش خوانا و تمیز است؟

درست است که در زندگی با فردی که دستخطی مرتب و خوانا دارد، شما از نعمت داشتن همسری منظم، وقت شناس و مسئولیت پذیر برخوردارید اما زندگی در کنار چنین فردی همیشه آسان نیست. چنین فردی به احتمال زیاد درونگراست و خیلی سخت می توانید سر از کارش دربیاورید. از سوی دیگر نمی توانید از مردی که دستخط منظمی دارد انتظار محبت کلامی بالایی داشته باشید. چنین فردی خیلی سخت احساساتش را به زبان میآورد و جمله دوستت دارم را می گوید.

نستعلیق می نویسد؟

کمتر کسی است که زیبا بودن خط نستعلیق شکسته را رد کند اما مردی که این شکل نوشتن را انتخاب کرده همیشه همسری ایده آل نیست.

محققان می گویند ازدواج با او شما را از نعمت داشتن همسری بااراده بهره مند میکند اما نمی توانید از چنین فردی انتظار داشته باشید که در دعواهای زن و شوهری کوتاه بیاید و عذرخواهی کند. از نظر پژوهشگران این افراد اهل سازش نیستند و اغلب به جای گوش دادن به فرمان دلشان، از عقل خود پیروی می کنند. محققان می گویند افرادی که کلمات را به هم می چسبانند، منطقی هستند.

یک سرمشق چند صفحه ای!

اگر می خواهید شخصیت خواستگارتان را کشف کنید، از او نخواهید که تنها یک جمله بنویسد چراکه شما برای کشف رموز شخصیتیاش به نوشتهای چند صفحه ای نیاز دارید. اگر خواستگاری که ادعا می کند با شما صادق است، یک جمله یا واژه را به شکلی متفاوت از باقی جملات نوشته به او شک کنید. احتمالا این جمله دروغی بزرگ است که سعی می کند آن را از شما مخفی نگه دارد.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.