اگر هنوز احساس می کنید همسر آینده تان را درست نمی شناسید، می توانید با یک نگاه به چشم هایش شخصیتش را بشناسید؛ رنگ چشم ها می تواند شخصیت را نشان دهد!

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

رنگ چشم ها خبر میدهد از سر درون ...

ادعاهای عجیب و غریب محققان انگار تمامی ندارد. گویی آنها تمام ظرافت های جسم و ذهن آدمها را می دانند و کافی است نگاهی به یک فرد بیندازند تا شخصیت پیچیده اش را بشناسند. محققان می گویند نه تنها شکل ابرو و فرم چهره که رنگ چشمها هم گویای شخصیت آدم هاست. البته اطلاعات آنها در این مورد به دقت و کامل بودن یافته های دیگرشان نیست اما آنها تصور می کنند که میزان روشن یا تیره بودن چشم، می تواند شخصیت آدم ها را مشخص کند و حتی احتمال موفقیت آنها در یک رشته ورزشی تخمین بزند. اگر هنوز این ادعاها را باور ندارید، ادامه این مطلب را بخوانید. شاید این مطلب بتواند شخصیت مبهم خواستگار یا نامزدتان را برایتان بیش از پیش آشکار کند.

سیاه ها: شاعر مسلک و رویایی!

محققان می گویند مردها دیرتر و سخت تر از زنان صداها را می شنوند و عدهای پا را فراتر می گذارند و می گویند مردها به صدای همسرشان آلرژی دارند اما اگر نگران این هستید که ناشنوایی مردانه در زندگی تان دردسرساز شود، بهتر است همسری با چشم تیره انتخاب کنید. به گفته محققان مردهایی که رنگ چشمشان تیره است، در برابر محرک های دیداری و شنیداری واکنش بیشتری نشان می دهند. اصلا شاید همین ویژگی، یکی از دلایل زبر و زرنگ بودن مردهای چشم تیره باشد.سرعت عمل تنها ویژگی چشم تیره ها نیست. آنها شاعر مسلک و رؤیایی هستند و میانه خوبی با داستان های خیال انگیز دارند. اما اگر می خواهید مطمئن شوید، این یافته ها را تنها در پس ذهن تان نگه دارید و خواستگار یا نامزدتان را در تمام این موارد آزمون کنید. فراموش نکنید نتیجه این بررسی ها نمی تواند ملاک قضاوت دقیقی برای تمام چشم تیره ها باشد.

خاکستری ها: رازگونه!

درست است که محققان تا حدودی ویژگی های شخصیتی آدم ها را از روی رنگ چشم شان حدس می زنند اما حدس های آنها در همه موارد با واقعیت منطبق نیست. مثلا محققان در کشف شخصیت چشم خاکستری ها چندان موفق نبوده اند. شخصیت این گروه از افراد برای پژوهشگران هم عجیب و سربسته مانده است و باعث شده محققان آنها را به 2 دسته تقسیم کنند.

یافته های آنها که البته کامل و بی عیب و نقص هم نیست، نشان می دهد که چشم خاکستری ها یا آرام و شاداب هستند یا عصبی و زود جوش. اگر شما قرار است با یک چشم خاکستری ازدواج کنید، وقت آن رسیده که خودتان قضاوت کنید. نامزد شما از گروه چشم خاکستری های آرام است یا از چشم خاکستری های عصبی مزاج؟

آبی ها: تنبل اما دقیق!

چشم آبی‌ها حوصله حرکت و فعالیت ندارند، اما تمرکزشان از دیگران بیشتر است. محققان می‌گویند میل آنها به بازی‌هایی مثل گلف و شطرنج هم از این خصلت سرچشمه می‌گیرد. به گفته پژوهشگران چشم روشن‌ها برنامه‌ریزهای خوبی هستند و می‌توانند یک نقشه بی‌عیب و نقص را طراحی کنند.
محققان می‌گویند تعداد چشم روشن‌هایی که جایزه نوبل را گرفته‌اند هم کم نیست و این آمار از موشکافی و دقیق بودن آنها نشأت می‌گیرد. تنبل بودن چشم آبی‌ها به معنای بی‌دست و پایی‌شان نیست. آنها فقط با عجله بیگانه‌اند و دوست دارند کارها را آرام‌ آرام اما با دقت انجام دهند.

قهوه ای ها؛ آتش پاره!

رنگ چشم نه تنها ویژگی های شخصیتی همسر آینده تان را معرفی میکند، بلکه گویای سبک زندگی او هم هست. محققان می گویند مردهایی که چشم قهوهای دارند، پرتحرک و پویا هستند. این موضوع را میتوانید در ورزشهایی که انتخاب میکنند هم ببینید.

 به گفته محققان آنها بیشتر سراغ ورزش های پرتحرک مثل بسکتبال و فوتبال می روند و در زندگی شان، مدام در حرکت و تکاپو هستند. اگر دوست دارید همسرتان پرجنب و جوش باشد و در یک چشم بر هم زدن آنچه در سر دارد را محقق کند، از میان خواستگاران چشم قهوه ای تان یک نفر را انتخاب کنید. اگر شما با اینکه در زندگی تان دقت فدای سرعت شود مشکلی ندارید، سراغ چشم تیره ها بروید. گفته بودیم که چشم قهوه ای ها سرعت عمل شان از چشم آبی ها بیشتر است اما این بار می خواهیم بگوییم چشم مردها هرقدر تیره تر باشد، فعال تر و پرجنب و جوش تر خواهند بود.

روشن‌ها: باهوش

اگر به خاطر داشتن همسری باهوش می‌خواهید به یکی از خواستگارهای تیره‌چشم‌تان بله بگویید دست نگه دارید. محققان این ادعای قدیمی را رد کرده‌اند و می‌گویند هوش مردان تیره چشم بیشتر نیست، بلکه توانایی آنها در انجام کارهای قدرتی و سرعتی آنها را باهوش جلوه می‌دهد. به گفته پژوهشگران بهره هوشی مردهای چشم سبز یا چشم آبی، به طور میانگین کمتر از چشم قهوه‌ای‌ها نیست اما کند و با طمانینه حرکت کردن آنها باعث می‌شود که دیگران چنین قضاوتی در موردشان داشته باشند.

سرنوشت تان را به محققان نسپارید!

نظرهای عجیب و غریب محققان را خواندید. شاید بعد از تمام این توضیح ها بتوانیم این یافته‌ها را در چند جمله خلاصه کنیم. محققان هنوز بررسی روی ارتباط رنگ چشم و شخصیت را به پایان نرسانده‌اند اما تا همین جای کار، تحقیقات آنها نشان داده افرادی که رنگ چشم‌شان تیره است، عاطفی، حساس، کمی عصبی و در زمینه‌های اجتماعی فعال‌تر از افراد چشم روشن هستند. با این وجود، گروهی از روانشناسان میانه‌ای با این پژوهش‌ها ندارند و از آنجا که تاثیر تربیت و محیط اجتماعی را کمتر از ژن‌ها و وراثت (که رنگ چشم را روشن می‌کند) نمی‌دانند، می‌گویند تا برای شناختن خواستگار یا نامزدتان وقت نگذاشته‌اید و با خانواده‌اش معاشرت نکرده‌اید، نمی‌توانید به خاطر هیچ کدام از ویژگی‌های ظاهری‌اش، روی او برچسب بزنید. حالا قضاوت با خودتان. شما به این پژوهش‌ها بیشتر اعتماد می‌کنید یا روانشناسانی که طرفدار تاثیر تربیت و محیط زندگی هستند؟

شخصیت شناسی از رنگ لباس! اینجا بخوانید

شناخت شخصیت با پیامک های ارسالی! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی با موسیقی مورد علاقه! اینجا بخوانید

شناخت شخصیت از لبخند خواستگار! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی از مدل موی خواستگار! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی از روی دست خط! اینجا بخوانید

شخصیت شناسی عروس از رنگ پالتو! اینجا بخوانید

از کفش خواستگار شخصیتش را بشناسید اینجا بخوانید

شناخت شخصیت مردها قبل از ازدواج! اینجا بخوانید

شناخت مرموزترین مردها با خوردن بستنی! اینجا بخوانید

تشخیص خواستگار از رنگ ماشین! اینجا بخوانید

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.