به توصیه این عکاسان خوب گوش کنید تا عکس عروسی تان هرچه زیباتر شده و شما در عکس های عروسی تان بدرخشید.

حتی اگر بهترین مدل مو، آرایش و میکاپ صورت و لباس را هم برای عروسی تان داشته باشید باز هم نکاتی هست که برای گرفتن عکس عروسی ایده آل باید رعایت شوند. در این مورد با عکاسان حرفه ای صحبت کردیم و نصیحت های آن ها برای عروس خانم ها را در این مطلب جمع آوری کرده ایم.

آرایش تان پاک نشود

آرایش تان را تجدید کنید. به احتمال زیاد در طول مراسم عروسی آرایش صورت تان کمرنگ می شود. یادتان باشد قبل از اینکه جلوی دوربین عکاسی قرار بگیرید آرایش تان را تجدید کنید، مخصوصا برق لب را.

به زاویه توجه کنید

زاویه درست را انتخاب کنید. مسلما خیلی ضایع است که صاف رو به دوربین بایستید و عکس بندازید. پس کمی کج بایستید و چانه تان را کمی به سمت پایین بیاورید.

به قسمت بهتر صورت تمرکز کنید

بیشتر روی سمت بهتر صورت تان تمرکز کنید. خیلی ها در عکس یک طرف صورت شان بهتر از طرف دیگرش می افتد. خود تان را در آینه نگاه کنید، سلفی بگیرید و از دوست های قابل اعتماد تان بپرسید که به نظرشان کدام طرف صورت تان بهتر است و بعد از عکاس تان بخواهید که بیشتر عکس ها را از همان سمت از شما بگیرد.

دسته گل همیشه همراه تان باشد

دسته گل تان را درست نگه دارید. دسته گل را درست جلویتان و هم سطح با کمرتان نگه دارید. دست ها را با فاصله از بدنتان نگه دارید چون اگر به بدن تان بچسبانید چاق تر به نظر می رسید. همچنین می توانید دسته گل را با یک دست نگه دارید و دست دیگر را کنار بدن تان رها کنید، اینطوری طبیعی تر به نظر می رسید.

لبخند بزنید

اگر خیلی استرس داشته باشید ممکن است در شادترین روز زندگی تان هم لبخند را فراموش کنید. یادتان باشد که یک لبخند زیبا بهترین چیزی است که در روز عروسی می توانید به همراه داشته باشید.

راحت باشید

بیش از حد به ژست گرفتن فکر نکنید. سعی کنید خودتان باشید و راحت باشید. اینطوری عکس ها طبیعی تر می شوند و خودِ واقعی تان را نمایش می دهند. هرچقدر بیشتر احساس راحتی کنید عکس های عروسی تان هم طبیعی تر می شوند.

ساعت طلایی را از دست ندهید

اگر می خواهید عکس های رویایی داشته باشید با عکاس تان طوری هماهنگ کنید که در ساعت طلایی (یک ساعت قبل از غروب آفتاب) بیرون باشید. در این زمان خورشید با اشعه های زیبا و طلایی رنگ اش عکس های عروسی تان را جادو می کند.

آرایشگر حرفه ای داشته باشید

وقتی آرایش و موهای تان بی نقص باشد هم خودتان در طول مراسم عروسی احساس شاهزاده بودن می کنید و هم عکاس تان را خوشحال می کنید. فرایند روتوش کردن عکس ها هم خیلی راحت تر و سریع تر پیش می رود.

به عکاس تان لیست ندهید

مشکل لیست دادن به عکاس این است که ممکن است او را وادار کند فقط به موقعیت های تخیلی و غیرواقعی فکر کند و در نتیجه شکار لحظه های غیر منتظره ای که در مراسم عروسی واقعا اتفاق می افتند را از دست می دهد. این لحظه ها خیلی بهتر و پرمعنی تر از لحظه هایی هستند که قبل از مراسم عروسی تصور می کنید ممکن است اتفاق بیفتند.

به عکاس اعتماد کنید

اگر عکاس تان با آنچه شما برنامه ریزی کرده بودید متفاوت عمل می کند تنها به این دلیل است که اطلاعات اش در مورد عکاسی بیشتر از شماست. عکاس ها تمام تلاش شان را می کنند که بهترین عکس ها را به شما بدهند و عکس های شان خیلی برای شان اهمیت دارد. هرچند اگر شما شیفته مکان خاصی هستید که از نظر عکاسی زیاد مناسب نیست عکاس باید بتواند هر طور شده در آنجا از شما عکاسی کند.

حتما عکاسی اسپرت داشته باشید

عکاسی اسپرت این شانس را به شما می دهد که عکاس تان را امتحان کنید و ببینید که از کارش خوش تان می آید یا خیر. همچنین به شما کمک می کند که با عکاس تان و نحوه کارش بیشتر آشنا شوید. اگر در مراسم عروسی به هر دلیلی وقت برای عکاسی کم بود، عکاس به خوبی می داند که شما چه جور عکس هایی می خواهید.

یک لیست از فامیل تهیه کنید

عکاس شما اصلا نمی داند که «خاله جان» شما کیست. عکاس ها تمام تلاش شان را می کنند که در مراسم عروسی تمام اعضای فامیل تان را بشناسند ولی در آن زمان کوتاه این کار عملا امکان پذیر نیست. اگر لیستی دارید می توانید نام آن ها را در لیست عکس های عروسی تان قرار دهید و یا این وظیفه را به یک نفر بسپارید که افراد مهم را به عکاس تان معرفی کند و یا اینکه خودتان مستقیما به عکاس تان بگویید «میشه از من و خاله جانم یک عکس بندازید؟» که در این صورت جواب همیشه «بله» است چون خاله جان شما خیلی خوش تیپ است.

ایده بدهید

ایده های تان را با عکاس تان به اشتراک بگذارید. اگر ایده ای خلاقانه برای عکاسی دارید حتما با عکاس تان در میان بگذارید. اگر این کار را نکنید بعدا پشیمان خواهید شد. از لحظات لذت ببرید. راحت باشید، و خوش بگذرانید.
از یاد ببرید که عکاس آنجا حضور دارد و اجازه دهید خودش کارش را بکند. اگر سوالی داشته باشد از شما می پرسد.

عکاس شما چه توصیه‌ ای برای شما داشته است؟ فکر می کنید به کدامیک از توصیه ها باید عمل کنید؟

لطفا در کامنت برای عروس های دیگر تجربه ی خود را بنویسید.